На Донбасі суттєво зменшився рівень насильства, - ОБСЄ

На Донбасі суттєво зменшився рівень насильства, - ОБСЄ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявляє про суттєве зменшення кількості випадків насильства на Донбасі.

"Ми зафіксували суттєве зменшення рівня насильства, але зарано говорити про те, що сторони відповідально дотримуватимуться режиму припинення вогню. Але без сумнівів, якщо вони відповідально до цього ставитимуться, вони зможуть цього досягти", - сказав заступник голови СММ ОБСЄ Александр Гуг на брифінгу в п'ятницю.

Він нагадав, що сторони напередодні домовилися про режим припинення вогню. "Але ми фіксували такі обіцянки і минулого року, і це допомогло суттєво зменшити рівень насильства, що тривало близько двох місяців", - сказав він.

У свою чергу, Гуг розповів, що з 15 по 21 серпня СММ ОБСЄ зафіксувала майже дворазове збільшення кількості порушень режиму припинення вогню порівняно з попереднім тижнем. За його словами, в цей період майже втричі частіше використовували міномети, удвічі частіше - артилерію в Донецькій області. "Ми не бачили такої інтенсивної вогневої активності з квітня 2016 року", - наголосив він.

Із 22 по 28 серпня спостерігачі місії зафіксували 25% скорочення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та 150% - збільшення таких порушень у Луганській області порівняно з попереднім тижнем.

Нагадаємо, за минулу добу бойовики 11 разів відкривали вогонь по позиціях українських підрозділів: зафіксовано 8 випадків порушення "режиму тиші" на Донецькому і 3 - на Маріупольському напрямах.

Время публикации: 02.09.2016 16:18
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.