МОЗ розробило Стратегію розвитку паліативної допомоги до 2027 року

Міністерство охорони здоров'я запропонувало до обговорення Стратегію розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027. Про це йдеться на сайті відомства.

Автори Стратегії зазначають, що потреба в паліативній допомозі в Україні задоволена тільки на 15%

“Кількість населення, що потребує паліативної допомоги, становить понад 600 тис. пацієнтів щорічно, члени їх сімей також вимагають супроводу і підтримки. Тобто щорічно, більше 1,5 млн осіб”, — йдеться в документі.

При цьому, на даний час в Україні створено всього два центри паліативної допомоги, сім хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги, які в сукупності забезпечують доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок. Тоді, як рекомендована ВООЗ потреба складає — 3500 місць.

Автори Стратегії також констатують, що в Україні функціонує лише сім виїзних служб надання паліативної допомоги на дому для дорослих і дітей.

“Щорічно в Україні помирає близько 700 тис. чоловік, в тому числі понад 100 тис. — від онкологічних хвороб”, — констатують розробники документу.

Стратегія МОЗ, зокрема, передбачає розробку правових і організаційних механізмів, що стимулюватимуть ефективну діяльність в сфері охорони здоров’я і забезпечуватимуть розвиток мережі паліативних установ охорони здоров’я.

Проект стратегії пропонує комплексно врегулювати організаційні основи надання паліативної допомоги на рівні відповідальних міністерств і відомств, до компетенції яких входять питання, пов’язані з наданням паліативної допомоги.

Стратегія також передбачає створення мережі профільних центрів паліативної допомоги.

Крім того, у документі сказано, що “покриття витрат на розвиток паліативної допомоги буде здійснюватися, зокрема, за рахунок вже виділених відповідно до законодавства асигнувань для функціонування центральних органів виконавчої влади”.

Стратегія, крім того, передбачає розвиток кадрових ресурсів для роботи стаціонарних і виїзних служб паліативної допомоги, створення системи мотивації та заохочення для залучення кадрів, які надають паліативну допомогу, створення механізмів залучення позабюджетних коштів в систему паліативної допомоги.

Оцінку реалізації стратегії пропонується проводити, в тому числі, з урахуванням показників кількості відпущених опіоїдів по госпітальним і аптечних відпусках, кількості отриманих опіодів на території адміністративної одиниці, кількості аптек в області / місті, які мають ліцензію на здійснення діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів, а також з урахуванням летальності на лікарняному ліжку і відповідності призначень по лікуванню болю затвердженим клінічним протоколом.

Время публикации: 05.08.2016 19:04
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.