МОЗ планує збільшити акцизний податок на тютюнові вироби

МОЗ планує збільшити акцизний податок на тютюнові вироби

Сьогодні в МОЗ України відбулася зустріч в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун з представниками Світового банку, передає прес-служба міністерства.

Сторони обговорили питання співпраці з імітаційного моделювання оподаткування тютюнових виробів (TaXSiM) та надходжень від податків на тютюнові вироби в Україні. Кошти від акцизного збору експерти Світового банку пропонують спрямувати на розвиток системи громадського здоров’я в Україні.

Експерти Світового банку запропонували МОЗ України зробити підрахунки як вплине збільшення акцизного податку на тютюнові вироби і використання цих коштів для розвитку системи охорони здоров’я.

В.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун підкреслила, що в країні вже триває робота у цьому напрямку та подякувала за підтримку міжнародних партнерів. «Для зрушення з місця цього питання актуально отримати нові доведені дані для ґрунтовної аргументації підвищення збору від продажу тютюнових та алкогольних виробів та зробити їх цільовими», - підкреслила вона.

Кошти від збільшення акцизу можна було б спрямувати на інтервенції для розвитку первинної ланки медичної допомоги, а також для відшкодування вартості ліків, які запобігають серцево-судинним захворюванням, - вважає радник в.о. Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Як повідомила начальник Управління громадського здоров’я МОЗ України Світлана Осташко, питання збільшення акцизу на алкоголь та тютюн обговорюється з Міністерством фінансів України тривалий час. Наглядне моделювання із визначенням основних переваг, на її думку, допоможе пришвидшенню консенсусу між відомствами у цьому питанні.

До кінця серпня спеціалісти Світового банку планують низку робочих зустрічей за участі фахівців Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я, аби розробити сценарії стосовно рішень Уряду про подальше збільшення акцизного оподаткування тютюнових виробів в Україні та спрямування їх на охорону здоров’я.

Время публикации: 25.08.2016 17:26
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.