Міністерство з тимчасово окупованих територій закликало не брати участі у російських виборах

Міністерство з тимчасово окупованих територій закликало не брати участі у російських виборах

Україна не визнає вибори в Держдуму Російської Федерації на території Криму і за організацію цих виборів кримінальну відповідальність нестимуть організатори процесу, тому Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України закликало українців у Криму не брати участь у цих виборах. Відповідна офіційна позиція розміщена на його сторінці в Facebook.

"Ця процедура на території тимчасово окупованого півострова є нелегітимною і не буде визнана світовим співтовариством. Адже Крим є невід'ємною частиною України!", - наголошується у повідомленні.

"На тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Криму та м. Севастополь поширюється дія Конституції та законів України. Примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України" - йдеться у заяві Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Що ж стосується дій окупаційної влади у Криму, то, згідно з Гаазьким положенням, держава-агресор зобов’язана поважати закони країни, територію якої вона окупувала, забороняється примушувати населення окупованої території присягати на вірність державі-окупанту, а права громадян повинні дотримуватися. Відповідно до Четвертої Женевської Конвенції про захист цивільного населення жодні міри примусу, ані морального, ані фізичного не повинні застосовуватися до осіб, які перебувають на окупованій території. Те ж саме стосується і примусу до участі у виборчому процесі.

Про цю заяву також написав у себе на Facebook-сторінці Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

Время публикации: 26.08.2016 15:06
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.