Мей ініціює Brexit без консультацій з парламентом, - ЗМІ

Мей ініціює Brexit без консультацій з парламентом, - ЗМІ

Прем'єр-міністерка Великобританії Тереза Мей перед початком проведення переговорів про вихід країни з Європейського Союзу (так званий Brexit) не консультуватиметься з британським парламентом. За даними видання Telegraph, Мей отримала висновок юристів про те, що має усю повноту виконавчої влади для того, щоб самостійно подати Брюсселю заявку про вихід країни з ЄС, як це передбачено у статті 50 Договору про ЄС. Саме за цією процедурою і розпочнуться офіційні переговори про вихід Великобританії з ЄС, які можуть тривати до двох років, йдеться у статті, опублікованій в п'ятницю, 26 серпня, передає Deutsche-Welle.

Водночас видання зазначає, що у Великобританії поширена думка, що через юридичну необов'язковість результатів референдуму про вихід країни з ЄС спочатку повинна проголосувати Палата громад - нижня палата парламенту Великобританії.

Тоні Блер та інші противники виходу країни з ЄС вважають, що голосування в парламенті могло би зупинити процес виходу, який може дуже нашкодити британській економіці. Понад дві третини британських депутатів виступають проти Brexit. Джерела Telegraph зазначають, що Мей не стане намагатися гальмувати процес виходу, керуючись логікою "Brexit значить Brexit".

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що Великобританії потрібно дати певний час для того, щоб визначитися з моментом подання заявки про вихід зі складу ЄС.

Время публикации: 27.08.2016 10:34
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.