Марчук виступає за посилення обміну досвідом між спецслужбами України і країн НАТО

Марчук виступає за посилення обміну досвідом між спецслужбами України і країн НАТО

Представник української сторони у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи, колишній голова Служби безпеки України Євген Марчук виступає за обмін досвідом між спецслужбами України і країн НАТО, однак застерігає від негайного реформування українських спецслужб, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Будемо відверті: нам є чому повчитися у спецслужб країн НАТО, але є багато чому повчитися у нас такого, чого наші колеги не знають. Я хочу сказати, що мирний час, що тривав десятиріччями, расхолодило ці спецслужби", - сказав він на міжнародній конференції "Саміт НАТО у Варшаві – результати для України" у вівторок у Києві.

Як приклад Є. Марчук навів нещодавні теракти в Парижі. На його думку, окремої уваги заслуговує спроба державного перевороту в Туреччині, що є членом НАТО.

"У кого в Європі є досвід війни, отриманий нещодавно? Ні у кого. А у нас є колосальний досвід, якого немає ні у кого в Європі", - переконаний він.

У цьому зв'язку Є. Марчук зазначив, що існують рекомендації щодо реформування Служби безпеки України. "Але що це за рекомендації? Правильно, рекомендації на основі спокійної, наприклад, Швейцарії. Тобто рекомендації щодо реформування СБУ, виходячи з європейської спокійної ситуації", - наголосив він.

На думку екс-глави СБУ, говорити про реформування спецслужб можна буде, "коли закінчиться війна і буде мирна ситуація вже років 10-15, тоді про це можна говорити, досліджувати і реалізовувати".

Є. Марчук очолював СБУ в 1991-1994 роках, був також секретарем Ради національної безпеки і оборони України (1999-2003) і міністром оборони (2003-2004). Екс-прем'єр-міністр України (1995-1996).

Время публикации: 19.07.2016 14:28
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.