Хуг розповів про ескалацію на "донецькому" фронті

Хуг розповів про ескалацію на "донецькому" фронті

Кількість порушень режиму вогню на Донеччині порівняно з минулим тижнем збільшилася майже на 30%.

Про це заявив на брифінгу в п'ятницю Александр Хуг, перший заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

"Ми спостерігали підвищення рівня насильства у Донецькій області. Кількість порушень режиму припинення вогню, зафіксовані Спеціальною моніторинговою місією, збільшилася на 29% порівняно з минулим тижнем. Ескалація спостерігалася у всіх традиційних гарячих точках. Зокрема, спалахи насильства були зафіксовані на західній та північно-західній околицях Горлівки, а також в районі Авдіївки, Ясинуватої та Донецького аеропорту", - сказав Хуг.

Він додав, що ще однією ознакою погіршення ситуації було збільшення використання артилерії - майже вдвічі більше, ніж показники за попередній тиждень. Причому 90% зафіксованих вибухів від пострілів та ударів артилерії відбулися біля Горлівки.

Водночас, за його словами, ситуація в Луганській області була кращою, ніж минулого тижня.

"Ми зафіксували 40-відсоткове зниження кількості порушень режиму тиші. В основному навколо мосту біля Станиці Луганської. Однак західні райони Луганської області - це зовсім інша історія. В суботу, наприклад, лише за 2 години наші спостерігачі почули 170 вибухів у районі Попасна, Калинове і Первомайськ", - зазначив Хуг.

Він також наголосив, що традиційно у місцях, де спостерігаються спалахи насильства та інші порушення Мінських домовленостей, неминуче фіксується обмеження свободи пересування місії.

"Наприклад, в західних районах Луганської області ми зіштовхнулися з багатьма обмеженнями і деякі з них відбулися в повітрі. В понеділок у двох окремих випадках СММ зафіксувала вогонь зі стрілецької зброї, націлений на безпілотні літальні міні-апарати місії. Це трапилося спочатку біля Калинового, що контролюється т.зв. "ЛНР" і пізніше біля Кадіївки - попередня назва Стаханов, що також контролюється т. зв. "ЛНР". На щастя, безпілотник безпечно приземлився в обох випадках. Чого не можна сказати про наш безпілотний апарат дальнього радіусу дії. Пізніше того ж дня близько опівночі під час здійснення польоту над підконтрольною урядові України Авдіївкою, приблизно за 600 м від лінії зіткнення, безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії СММ зазнав аварії з причин, які ще належить встановити", - розповів перший заступник керівника СММ.

За його словами, Авдіївка залишається однією із основних гарячих точок. І цей факт сам по собі вказує на причину, чому місія втратила свій безпілотник дальнього радіусу дії саме в цьому районі.

"Є й інша можлива причина, чому ведеться прицільний вогонь по наших безпілотниках. Здається, що сторони використовують наші безпілотники в якості щита - аналогічно, як вони розгортають свою зброю в та навколо житлових масивів в безпосередній близькості від нашої передової патрульної бази, вони запускають свої безпілотники туди, де знаходяться в повітрі наші безпілотники", - сказав Хуг.

Время публикации: 29.07.2016 17:02
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.