ЄС запевнив Гройсмана у підтримці реформ та швидкій лібералізації візового режиму

ЄС запевнив Гройсмана у підтримці реформ та швидкій лібералізації візового режиму

Глава українського уряду Володимир Гройсман провів у Брюсселі переговори з високопосадовцями ЄС, які запевнили Київ у підтримці реформ та швидкій лібералізації візового режиму.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у середу, 20 липня, вперше як очільник уряду зустрівся з очільницею дипломатії Євросоюзу Федерікою Могеріні. Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки на переговорах "знову підтвердила непохитну відданість ЄС потужній, глибокій та широкій співпраці з Україною", йдеться у заяві офісу Могеріні.

Український прем'єр з нагоди 100 днів свого урядування розповів Могеріні про перебіг реформ в Україні. Представниця ЄС оцінила його досягнення та заявила про продовження допомоги ЄС Києву. Зокрема, про фінансову підтримку на додачу до наданих з 2014 року семи мільярдів євро у грантах та позиках. Могеріні також наголосила на позиції ЄС щодо повного виконання мінських угод, особливо на тлі нещодавнього загострення ситуації на сході України. Крім того, глава дипломатії ЄС сказала, що чекає на лібералізацію візового режиму з Україною вже восени.

Напередодні Гройсман також зустрівся із президентом Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером та комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства Йоганнесом Ганом. Темами зустрічі, як написав прем'єр у Facebook, стали "об'єднання зусиль для того, щоб Росія виконувала мінські угоди", а також питання реінтеграції території Донбасу. На переговорах терміном візової лібералізації також було названо осінь - Юнкер уточнив, що йдеться, найбільш ймовірно, про жовтень.

Нагадаємо, що Гройсман заявляє, що в переговорах української сторони з Міжнародним валютним фондом залишилося вирішити тільки технічні питання.

Время публикации: 20.07.2016 16:54
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.