ЄС закликає припинити вогонь у сирійському Алеппо

ЄС закликає припинити вогонь у сирійському Алеппо

Європейський Союз закликав до негайного припинення вогню в сирійському Алеппо. Постійні авіаудари та облога деяких районів міста заважають гуманітарним зусиллям міжнародної спільноти.

Про це заявила верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні. Негайне припинення вогню має уможливити порятунок поранених, доставку гуманітарних вантажів та відновлення постачання води й електроенергії.

Водночас у ЄС застерегли Росію та сили режиму Башара Асада від зловживань акціями, пов'язаними з гуманітарною допомогою. "Вони не повинні бути частиною воєнної стратегії", - ідеться в заяві Могеріні.

Раніше російська сторона заявила, що готова до запровадження 48-годинної "гуманітарної паузи", однак лише з наступного тижня. Окрім того, Росія чекає на додаткове підтвердження готовності США забезпечити безпеку конвоїв ООН.

У четвер спеціальний посланець ООН щодо Сирії Стаффан де Містура задля символічного жесту перервав засідання робочої групи ООН щодо надання гуманітарної допомоги, щоб звернути увагу світової громадськості на проблеми Сирії.

Як зауважив де Містури, від початку серпня жоден гуманітарний конвой ООН не зміг дістатися до заблокованих територій країни, зокрема і до взятого урядовими військами в облогу Алеппо. Де Містура закликав до негайного припинення вогню в місті задля постачання гуманітарної допомоги його населенню.

Время публикации: 19.08.2016 10:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.