ЄС пропонує допомогу з відновлення Донбасу після виконання Мінських угод

ЄС пропонує допомогу з відновлення Донбасу після виконання Мінських угод

Європейський союз може очолити зусилля з відновлення зруйнованих бойовими діями регіонів України після виконання Мінських угод.

Про це заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні за підсумками першого дня неформальної зустрічі глав МЗС країн ЄС у Братиславі, передає Європейська правда.

"Ми обговорювали можливість лідируючої ролі ЄС у відновленні країни, особливо певних регіонів, після того, як будуть виконані всі пункти Мінських угод. Також ми розглядаємо можливість впровадження нових економічних і гуманітарних проектів для негайної допомоги", - наголосила Могеріні.

За її словами, на зустрічі також заслухали голів МЗС Франції і Німеччини, які дали оцінку ситуації з виконанням пунктів Мінських угод.

"Ми обговорювали шляхи, якими ЄС може надати повну підтримку реалізації Мінських угод. Ми залишаємося впевненими в абсолютній необхідності повного виконання домовленостей, які ми розглядаємо як ключове рішення конфлікту", - сказала вона.

"Ми бачимо, що в останні години режим припинення вогню зберігається, і ми сподіваємося, що це стане основою не тільки для відновлення навчального року, але і для збереження ситуації в цьому напрямку", - додала Могеріні.

Також представник ЄС зауважила, що міністри обговорювали, як ЄС може надалі підтримувати і нормандський формат, і інші зусилля, в тому числі, які виконує ОБСЄ.

"Ми всі погодилися, що Мінськ і нормандський формат – це головні напрямки для врегулювання кризи...ми обговорювали, яку підтримку можемо надати, у тому числі для проведення місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях", - сказала вона.

"Ми вже надаємо підтримку, але можемо зробити більше. Також ми обговорювали можливість збільшити нашу підтримку на місцях, включаючи фінансову, технічну підтримку, щоб поліпшити побутові умови населення", - додала Могеріні.

Время публикации: 02.09.2016 20:48
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.