ЄС посилює внутрішню та зовнішню співпрацю у сфері оборони

ЄС посилює внутрішню та зовнішню співпрацю у сфері оборони

Європейському Союзу необхідно докладати більше зусиль з метою зміцнення як внутрішньої, так і зовнішньої безпеки. Про це заявили канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці за підсумками тристоронньої зустрічі на італійському авіаносці "Джузеппе Гарібальді".

Серед пропонованих лідерами країн заходів, зокрема, посилення обміну інформацією між розвідслужбами та розбудова співпраці в сфері оборони.

"Ми вважаємо, що на тлі ісламістського тероризму та громадянської війни в Сирії ми повинні зробити більше для нашої внутрішньої і зовнішньої безпеки", - сказала на спільній прес-конференції Анґела Меркель, цитує агенція dpa. При цьому вона відзначила прогрес, якого Євросоюзу вдалося досягнути у покращенні механізмів контролю на зовнішніх кордонах ЄС, мовляв, "Європа поставила на ноги повністю новий Frontex".

Франсуа Олланд, своєю чергою, заявив, що "Європа повинна міцніше, ніж сьогодні, взяти власну безпеку в свої руки". На його думку, ЄС повинен спрямувати додаткові ресурси на спільну оборону. Ренці підтвердив, що такі заходи є "абсолютно пріоритетними" для ЄС, щоб рухатися вперед.

Іншою темою зустрічі стало питання стимулювання економіки, зазначила Меркель, оскільки не у всіх сферах ЄС є конкурентоспроможним у світі.

Як відомо, тристороння зустріч була ініційована прем'єром Італії з метою узгодження позицій держав перед вересневим неформальним самітом ЄС у Словаччині щодо наслідків Brexit. Попередня зустріч у такому форматі відбулася наприкінці червня невдовзі після голосування в Великобританії, на ній Меркель, Олланд і Ренці закликали надати "новий імпульс" ЄС.

Время публикации: 23.08.2016 9:13
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.