Ердоган не виключив смертної кари для затриманих за спробу перевороту

Ердоган не виключив смертної кари для затриманих за спробу перевороту

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає цілком ймовірним, що тисячі людей, які були затримані за підозрою у причетності до спроби державного перевороту, можуть засуджені до смертної кари.

Про це він повідомив в інтерв’ю CNN.

За словами Ердогана, турецький народ дав зрозуміти, що хоче смертної кари для "терористів", які спланували переворот.

"Люди тепер мають уявлення, після стількох терористичних актів, що цих терористів треба вбивати на місці, вони не бачать іншого виходу", – сказав він.

"Чому я повинен тримати їх і годувати їх у в'язницях довгі роки? Ось що кажуть люди", – додав Ердоган.

"Вони (турецький народ) хочуть швидкого кінця, тому що люди втратили рідних, втратили сусідів, дітей... вони страждають, тому люди дуже чутливі, і ми повинні діяти дуже розумно і делікатно", – наголосив президент Туреччини.

Ердоган підкреслив, що для запровадження смертної кари потрібне буде рішення парламенту щодо внесення змін до конституції.

Президент також розповів, що під час спроби перевороту він перебував у відпустці з дружиною, зятем та онуками в курортному місті Мармарис.

З сім'єю та кількома "дуже близькими людьми" він вилетів на літаку до "безпечнішого місця".

"Поки ми були в повітрі, вежа управління повітряним рухом в аеропорту Стамбула Ататюрк була під контролем заколотників", – відзначив він. Тому він і його пілоти ухвалили рішення приземлятися з використанням бортового світла літака.

Ердоган також розповів, що звернувся до народу за допомогою FaceTime, оскільки на той момент не мав можливості звернутися до людей за допомогою телебачення.

Президент Туреччини також відкинув будь-які звинувачення у тому, що буде використовувати невдалий переворот як привід для розправи з опонентами.

Время публикации: 19.07.2016 16:01
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.