Для визнання УПЦ незалежною зараз сприятливі умови, - Філарет

Для визнання УПЦ незалежною зараз сприятливі умови, - Філарет

Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України, глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦКП) Філарет переконаний, що зараз створюються сприятливі умови для визнання української православної церкви незалежною.

Про це він заявив під час свого виступу на урочистостях з нагоди відзначення Дня хрещення Київської Русі – України на Володимирській гірці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хоча й не розглядалося на святому Великому соборі православних церков на Криті питання про автокефалію української церкви, але в кулуарах про це говорили всі. І тому зараз створюються сприятливі умови для визнання незалежною української православної церкви, яка може увійти в сім’ю помісних православних церков”, - сказав він.

Філарет також назвав сприятливою умовою для об’єднання українського православ’я у єдину церкву голосування у парламенті за відповідне рішення.

“Ми повинні знати, що держава може бути міцною і незнищенною, якщо будуть міцні духовні основи, і такими міцними духовними основами для України і для Київської Русі була церква. І тому ворог наш - Росія - розділив нашу українську церкву на дві частини, знаючи, що якщо не буде єдиної міцної духовної основи, то й Української держави не буде. Але ми розуміємо це, і тому намагаємося всіляко об’єднати все українське православ’я у єдину церкву”, - підкреслив патріарх.

Він подякував Президенту України за його позицію в цьому питанні, а також запевнив, що й надалі робитиме все можливе, аби досягти мети - об’єднання українського православ’я у єдину церкву.

Нагадаємо, в Україні дедалі більшає кількість православних громадян хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву, про це заявив Президент Петро Порошенко на урочистостях з нагоди відзначення Дня хрещення Русі.

У Володимирському соборі розпочалося святкове богослужіння з нагоди Дня Хрещення. Вірян на територію собору пропускали через металошукачі.

Про роль Патріарха Філарета, який, безсумнівно, є людиною-епохою і однією з найбільш визначних постатей новітньої історії України - в матеріалі "Український, народний Патріарх".

Время публикации: 28.07.2016 13:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.