Держбанк відбивається від претензій рідних фірм колишнього менеджменту на 144 мільйони

Держбанк відбивається від претензій рідних фірм колишнього менеджменту на 144 мільйони

Вищий госпсуд вдруге відправив на новий розгляд справу за позовом ТОВ «Укрконцепт», яке вимагає стягнути з державного «Укргазбанку» 144,06 млн грн збитків та упущеної вигоди. Про це свідчить постанова ВГСУ від 3 лютого.

У листопаді 2008 року «Укргазбанк» надав 100 млн грн кредиту ЗАТ «Сіті Нет». На забезпечення цього договору ТОВ «Вант» передало в іпотеку банку земельну ділянку площею 0,86 га на вул. Січневого Повстання, 11-а, літ. «Б».

«Сіті Нет» через рік не повернув взятий кредит, і «Укргазбанк» почав стягувати 127,56 млн грн заборгованості через суд. Разом з тим 02.04.2010 держбанк відступив право вимоги цього боргу фірмі «Укрконцепт», яка отримала також право вимоги предмету іпотеки. При цьому «Укрконцепт» сплатив банку 127,56 млн грн.

У той же день 02.04.2010 «Укргазбанк» надав «Укрконцепту» 100 млн грн кредиту до 2014 року. Фірма передала в іпотеку банку нежилий будинок (літ. “А”) площею 3701 кв м по вул. Кожум’яцькій, 12-Б у Києві.

Та «Укрконцепт» теж порушив умови користування кредитом, і «Укргазбанк» у 2011 році дострокового через суд стягнув з нього 116,51 млн грн заборгованості по кредиту і відсотках. При цьому суд дозволив банку для погашення боргу продати на торгах будівлю на вул. Кожум’яцькій, 12-Б.
Між тим у 2011 році суд визнав недійсними кредитний договір банку з «Сіті Нет» і договір іпотеки з ТОВ «Вант». Рішення мотивовані тим, що керівник «Сіті Нет» не мав необхідних повноважень на укладення такого договору.

Також в судовому порядку визнано недійсними договори про відступлення права вимоги, які банк уклав з «Укрконцептом».

У 2014 році «Укрконцепт» звернувся до суду з вимогою стягнути з банку 127,56 млн грн прямих збитків (сума, яку фірма виплатила банку за договором відступлення) та 16,51 млн грн упущеної вигоди (борг по процентах, який з фірми стягнуто в судовому порядку).

Суди перших двох інстанцій позов «Укрконцепту» задовольнили, однак Вищий госпсуд їх скасував і відправив справу на новий розгляд. ВГСУ, зокрема, вказавши, що суди не з’ясували, чи перераховувала фірма банку суму, яку зараз вимагає у якості збитків і упущеної вигоди.

При новому розгляді суди перших двох інстанцій знову стали на сторону «Укрконцепту», однак ВГСУ відправив справу на новий розгляд.
ВГСУ вказує, що за законодавством у разі визнання недійсності договору кожна зі сторін повинна повернути іншій все, що отримала по ньому. Однак «Укрконцепт» не звертався до суду про стягнення з банку 127,56 млн грн.

Крім того, Вищий госпсуд зазначає, що «Укрконцепт» при укладенні договору відступлення права вимоги знав, що «Сіті Нет» оскаржує кредитний договір в суді. Відтак, «Укрконцепт» мав врахувати ризики та наслідки укладання договору з банком.

При новому розгляді суди мають чітко встановити причинний зв’язок між заявленими збитками «Укрконцепту» і протиправною поведінкою банку.

З 2001 по 2006 рр засновниками ЗАТ «Сіті Нет» були екс-голова правління «Укртранснафти» (2006-2009), колишній заступник міністра палива та енергетики (2009-2011) Ігор Кирюшин, екс-нардепи Сергій Рись і Сергій Кривошея, а також Олег Лисий, Олег Толмачов та колишній директор департаменту інформатизації процесів оподаткування ДПА України Олексій Годунов. У 2006-2008 рр засновниками «Сіті Нет» стали дружина Кирюшина Наталія, член кримського кооперативу Азарова Галина Садова, та співмешканка Годунова Олена Кольцова. Надалі список засновників не розкривався. ПАТ «Сіті Нет» з 2012 року перебуває у стані ліквідації.

З 2007 по 2009 рр співзасновниками ТОВ «Вант» були Сергій Фоменко і ТОВ «Євроцентр», засновником якого був Антон Супруненко, помічник екс-нардепа Василя Горбаля (контролював «Укргазбанк» до 2009 року). У 2008 році його брат Олег Горбаль був головою спостережної ради «Укргазбанку». Надалі у 2010-2012 рр фірмою «Вант» володіло ТОВ «К.А.Н.» Ігоря Ніконова, після чого власником фірми став «Укргазбанк» і у 2014 році фірму було ліквідовано.

ТОВ «Укрконцепт» у 2007 році заснувала Лідія Опанасюк з Київської області, яку потім змінив Михайло Глушко з с. Новосілки Києво-Святошинського району. У 2012 році кілька місяців засновником фірми було ТОВ «Євроцентр», після чого засновником «Укркеонцепту» стала Олена Палюх з Миколаївської області, яка балотувалася у Верховну Раду у 2012 році від партії «Україна – Вперед!» Наталії Королевської.

З 2014 року засновником «Укрконцепту» є ТОВ «Концепт-Гранд-Інвест», засновниками якого є Павло Вечеря і Ольга Назаренко. Колишній директор «Концепт-Гранд-Інвесту» Веніамін Свистай є членом ревізійної комісії тресту «Київміськбуд-1» ім. М.П. Загороднього, а нинішній директор «Укрконцепту» Вячеслав Косов до 2014 року був членом наглядової ради тресту. За даними ЗМІ, трест «Київміськбуд-1» ім. М.П. Загороднього досі контролює Василь Горбаль.

«Концепт-Гранд-Інвест» у 2007 році заснували колишній топ-менеджер «Укргазбанку» Євген Фоменко і Михайло Тимченко. Останній у своєму резюме вказав, що на базі «Укргазбанку» у 2007 році (у 2009 році банк був націоналізований) організував роботу девелоперської компанії «Концепт Девелопмент».

Время публикации: 14.02.2016 22:55
По материалам: nashigroshi.org
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.