Бубка: Я наполягав на дуже жорсткому покаранню винних у порушеннях антидопінгових правил

Бубка: Я наполягав на дуже жорсткому покаранню винних у порушеннях антидопінгових правил

У неділю відбулось засідання Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету.

Член виконкому МОК Сергій Бубка роз'яснив рішення Міжнародного олімпійського комітету.

Про це повідомила прес-служба НОК України.

«МОК зайняв жорстку позицію щодо боротьби з порушеннями антидопінгових правил з боку Росії.

На засіданні було встановлено, що проблеми з допінгом в російському спорті існують.

Я неодноразово висловлював свою принципову позицію і під час обговорення наполягав на дуже жорсткому покаранні спортсменів, тренерів, чиновників, антуражу, які винні в порушеннях антидопінгових правил.

Хотів би донести до суспільства основні позиції рішення виконкому:

Стосовно російських атлетів відміняється презумпція невинуватості.

МОК не задовольняє заявку російських спортсменів на участь в Олімпійських іграх, якщо вони не доведуть свою «чистоту». Участь «чистих» спортсменів може бути виключно і лише за умови виконання чітких та детальних вимог.

Для цього кожна Міжнародна федерація, керуючись Всесвітнім антидопінговим кодексом ВАДА і рішеннями Олімпійського саміту 21 червня 2016 року, створює спільно з ВАДА пул російських спортсменів у своєму виді спорту, та стосовно них зобов’язана провести індивідуальний аналіз антидопінгової історії кожного російського спортсмена.

До уваги можуть братись тільки достовірні і адекватні міжнародні допінг-тести. Результати допінг-тестів, що проводились на території Росії не враховуються.

Відсутність позитивних допінг-тестів не може вважатися міжнародною федерацією достатнім доказом.

Міжнародні федерації повинні проаналізувати інформацію, що міститься в доповіді Макларена. З цією метою будуть отримані від ВАДА імена, які згадуються як порушники, включаючи спортсменів, офіційних осіб та чиновників.

Ніхто із вищезазначених осіб не може бути допущений або акредитований на Олімпійські ігри. Нагадаю, що МОК вже оголосив ізоляцію всіх співробітників Мінспорту Росії, включаючи міністра.

Жоден російський спортсмен, якого хоча б один раз викривали у вживанні допінгу, навіть якщо цей спортсмен вже відбув покарання, не може бути допущений на Ігри Олімпіади 2016 року.

Додатково, після надходження, підтвердженої міжнародною федерацією, заявки в МОК, вказана заявка буде передана на розгляд незалежного експерта Спортивного арбітражного суду, який має підтвердити достовірність доказів чистоти кожного конкретного спортсмена.

МОК вже відізвав свій патронат щодо проведення усіх міжнародних змагань, включаючи плани щодо Європейських Ігор 2019 року, на території Росії.

МОК вимагає від ВАДА продовжити подальше розслідування Макларена. У свою чергу МОК створив Дисциплінарну комісію та продовжує своє розслідування.

Слід підкреслити, що ІAAF (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій) залишила своє рішення стосовно дискваліфікації російських атлетів в силі.

Рішення, яке прийняв Міжнародний олімпійський комітет є безпрецедентним. МОК прийняв максимальне жорстке рішення з усіх існуючих, яке юридично можливе на цей момент.

Моя позиція залишається незмінно жорсткою та принциповою по відношенню до порушників антидопінгових правил, хто б це не був, чиновник чи спортсмен», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що семеро російських плавців не мають права брати участь в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро у серпні 2016 року через порушення антидопінгових правил.

Время публикации: 25.07.2016 21:45
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.