Блаженніший Любомир Гузар отримав Міжнародну премію ім. Івана Франка

Блаженніший Любомир Гузар отримав Міжнародну премію ім. Івана Франка

Єпископу-емериту Української Греко-католицької церкви Любомиру Гузару вручили Міжнародну премію імені Івана Франка. Про це повідомляє "5 канал".

Колишній предстоятель УГКЦ отримав високу відзнаку за наукову монографію "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму" і став першим лауреатом преміі ім. Івана Франка в номінації "за визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук".

Монографію Гузар писав не один рік, але світ її побачив лише торік у Львові.

Повідомляється також, що лауреатів цієї премії визначало професійне журі. Це науковці, професори із 5 країн світу.

Нагородження відбулося ще минулої суботи у Дрогобичі на Львівщині, проте через погане самопочуття Любомир Гузар не зміг приїхати на Західну Україну. Згодом відзнаку йому особисто вручив онук Івана Франка Роланд.

"Не прийшов пророк до гори, так гора прийшла до пророка, так і сьогодні. Це цілковито несподівано для мене, але мушу сказати, що дуже приємно, що ця міжнародна премія, що вона видається в імені Івана Франка. Бажаю успіху нашим майбутнім поколінням", – прокоментував щасливий власник відзнаки Гузар своє нагородження.

Свою монографію англійською Блаженніший Любомир захистив у 1972 році Римі у Папському університеті Urbaniana. Перекладена і опублікована робота у 2015 році у Львові.

Премія імені Івана Франка заснована у 2015 році, щоб спонукати вчених з усього світу вивчати україністику, а також соціально-гуманітарний доробок Івана Франка.

Время публикации: 30.08.2016 17:06
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.