Більшість мешканців Донбасу бояться посилення бойових дій, – соцдослідження

Центр аналітичних досліджень «Фабрика думок «Донбас» представив в інформаційній агенції УНІАН основну частину результатів соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольної та непідконтрольної Україні територій Донецької області».

Вони продемонстрували відмінність рефлексій мешканців підконтрольних та непідконтрольних Україні територій щодо стану місцевих соціальних інституцій та перспективи державної інтеграції регіону. Результати фіксують високий рівень патерналізму – бажання сильної держави та сильного лідера в опитуваних як на непідконтрольних, так і на підконтрольних Україні територіях. Водночас важливим для всіх мешканців є дотримання їхніх прав та свобод.

Варто зазначити, що визначною для жителів Донбасу є територіальна ідентичність: 60% на підконтрольній та 61% респондентів на не підконтрольній територіях відчувають себе жителями саме свого міста або регіону. Результати також показали, що 18% опитуваних жителів так званої «ДНР» вважають себе її громадянами.

Аналітик центру досліджень Єлизавета Рехтман вказала, що третина респондентів «не бачать Україну як вільну і стійку державу, а як об’єкт зовнішньої політики».

Керівник центру Дмитро Ткаченко наголосив, що Україні потрібно терміново донести свою позицію до мешканців непідконтрольних територій.

Дмитро БАЙДА, Літня школа журналістики «Дня»-2016

Время публикации: 15.07.2016 19:15
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.