Адвокат розповів, як в Росії катували Клиха і Карпюка

Адвокат розповів, як в Росії катували Клиха і Карпюка

Українських політв’язнів Станіслава Клиха і Миколу Карпюка, які були засуджені у Чеченській республіці, тривалий час катували електричним током.

Про це в інтерв'ю сайту "24" розповів адвокат Карпюка Докка Іцлаев.

За його словами, у першу чергу йдеться про тортури електричним струмом.

"Станіслава катували струмом, його підвішували за наручники у різних позах. Били. Миколу катували чотири доби струмом. На п'яту добу йому сказали, що катувати більше не будуть, тому що бачать, що він стійкий мужик і ні під чим не підпишеться. Йому сказали, що вони знають, де знаходиться його син, якому тоді близько 9 років було. Розповіли все про сина і сказали, що будуть при ньому катувати сина. Обіцяли викрасти дружину. Тоді він погодився підписатися під усім, що вони напишуть. Насправді, Микола не був зламаний через тортури", — розказав адвокат.

Він також припустив, що важкий психологічний стан, у якому зараз знаходиться Клих, також викликаний тривалими знущаннями.

"Він у своєму житті ні з чим подібним не стикався. А тут тривалий час людини катують. Він побачив, що його можуть вбити. Зрозумів, що опинився у ситуації, коли його життя залежить від людей, для яких воно не представляє ніякої цінності. Думаю, що для нього це було великим шоком. Кожен раз, коли він говорив, що ніколи не був у Чечні, нікого не вбивав - йому продовжували пояснювати, що це він у всьому винен", — пояснив Іцлаєв.

Нагадаємо, Верховний суд Чечні присудив українським політв'язням Миколі Карпюку та Станіславу Клиху 22,5 і 20 років колонії відповідно.

Время публикации: 23.07.2016 19:44
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.